Zobowiązanie firmy Ford dotyczące emisji spalin

Zobowiązanie firmy Ford dotyczące emisji spalin
Z pewnością słyszeli Państwo doniesienia dotyczące testów emisji spalin w silnikach diesla.
Chcemy dostarczyć Państwu troche bardziej pozytywne wiadomości, przekazując niniejszym informację od wiceprezesa naszej firmy Jima Farleya.

ZOBOWIĄZANIE FIRMY FORD DOTYCZĄCE EMISJI SPALIN

W związku z ogólnoświatowym zainteresowaniem i doniesieniami mediów związanymi z testami emisji spalin silników diesla, firma Ford niniejszym przedstawia swoje stanowisko.
Po pierwsze, samochody i silniki Forda – włącznie z naszymi zaawansowanymi technologicznie silnikami diesla – spełniają wszystkie wymagania dotyczące emisji spalin. Co ważne, w naszych samochodach nie montujemy żadnych tak zwanych “urządzeń manipulujących systemami kontroli emisji”.
Ford zdecydowanie wspiera działania mające na celu zbliżenie procedur testów emisji spalin do warunków, w jakich z aut korzystają nasi klienci. Dlatego wspieramy rozwój projektu „European Real Driving Emissions” (procedura badań emisji w rzeczywistych warunkach jazdy), która ma stać się obowiązującym prawem w Unii Europejskiej.
Ford dokłada wszelkich starań, by dostarczać klientom wysoką sprawność procesów spalania paliwa oraz niską emisję spalin dzięki temu, co nazywamy “power of choice”. Oferujemy klientom możliwości wyboru: od samochodów napędzanych silnikami benzynowymi EcoBoost przez zaawansowane technologicznie silniki diesla, po hybrydy, hybrydy „plug-in” i samochody napędzane elektrycznie.
Zapraszamy na stronę www.ford.pl do salonów FordStore lub do najbliższego Autoryzowanego Dealera Forda, by dowiedzieć się więcej o nowych modelach Forda, naszych technologiach i naszym zobowiązaniu “Go Further”.

Jim Farley
Jim Farley
Executive Vice President, Europe, Middle East and Africa
Ford Motor Company