previous arrow
next arrow
Slider

Video - Technologia "Pedestrian Detection"

Nowy, opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji. System przetwarza informacje zgromadzone przez kamerę zainstalowaną za przednią szybą oraz radar umieszczony w przednim zderzaku i porównuje je z danymi zgromadzonymi w bazie, aby odróżnić „kształty osób" od typowych obiektów i elementów scenerii znajdujących się w pobliżu drogi.

Jeśli układ wykryje pieszego poruszającego się przed samochodem i oszacuje, iż może dojść do zderzenia, kierowca Forda Mondeo otrzyma wstępne ostrzeżenie wizualne i dźwiękowe. Jeśli kierowca nie zareaguje w odpowiedni sposób, system skróci czas potrzebny na aktywowanie hamulców, zmniejszając odległość pomiędzy klockami hamulcowymi i tarczami. Jeśli prowadzący nadal nie reaguje, układ automatycznie uruchamia hamulce, aby wytracić prędkość.

Inżynierowie przetestowali system na zamkniętym torze, używając manekinów rzeczywistych rozmiarów. Eksperci przez wiele miesięcy sprawdzali również działanie układu w rzeczywistych warunkach na drogach całego świata, aby potwierdzić jego niezawodność.

Konfigurator

Konfigurator

Konfigurator

Slider