previous arrow
next arrow
Slider

Technologie

Technologie
Nowy Kuga jest naszpikowany nowymi i uaktualnionymi technologiami. Wszystkie one mają jedno zadanie: sprawić, by każda podróż była pewniejsza, wydajniejsza i przyjemniejsza.

sync3Swobodniejsza jazda dzięki SYNC 3

SYNC 3 to nasza jak dotąd najbardziej zaawansowana wersja. Jest szybsza i prostsza w obsłudze, wyposażona w udoskonalony system poleceń głosowych oraz jeszcze więcej funkcji. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8-calowy ekran dotykowy posiada obecnie znaną ze smartfonów i tabletów funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Efekt? Jeszcze bardziej intuicyjna nawigacja. SYNC 3 obejmuje ponadto funkcje AppLink, CarPlay firmy Apple oraz Android Auto, umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego smartfona na ekranie dotykowym.

Niezwykle łatwe parkowanie za każdym razempark assist

Unowocześniony system aktywnego asystenta parkowania oferuje teraz nowe, zaawansowane możliwości. Ultradźwiękowe czujniki pozwalają ustalić, czy Kuga zmieści się w wybranym miejscu parkingowym. Jeśli tak, system bezpiecznie wprowadzi pojazd w wolną przestrzeń, podczas gdy Ty obsługujesz dźwignię zmiany biegów, hamulec i pedał gazu – zarówno w przypadku parkowania równoległego, jak i prostopadłego. A gdy nadejdzie pora, by ruszyć w drogę, asystent pomoże Ci nawet wyjechać z miejsca parkowania.

tempomatBezpieczniejsza jazda w mieście

Kolizje w korkach ulicznych zdarzają się aż nazbyt często (zwłaszcza na ruchliwych ulicach dużych miast). Active City Stop to technologia, która pomaga ograniczać skutki takich zdarzeń lub czasem nawet unikać ich zupełnie. Gdy system wykryje, że samochód jadący bezpośrednio przed Tobą nagle zwalnia, a Ty prowadzisz z prędkością poniżej 50 km/h, wówczas automatycznie włączane są hamulce.

Napęd na wszystkie koła: inteligentniejszy od pozostałychawd drive

Inteligentny system napędu na wszystkie koła nieustannie monitoruje warunki panujące na drodze. Precyzyjnie dostosowuje tym samym przyczepność, zwrotność, stabilizację i szybkość reakcji silnika. Niezależnie od rodzaju nawierzchni – mokrej, suchej lub oblodzonej – system ten przekazuje w razie potrzeby dodatkową moc na przednią lub tylną oś, co zapewnia wyjątkową jakość prowadzenia samochodu w każdych warunkach. Przy niskiej prędkości system poprawia przyczepność. Jeżeli na przykład przednie koła, w przeciwieństwie do tylnych, znajdują się na powierzchni oblodzonej, system przekaże dodatkowy moment obrotowy na tylną oś pojazdu. Co ważne, system ten uaktywnia się tylko w razie potrzeby, dlatego nie musisz się obawiać o nadmierne zużycie paliwa, gdy sytuacja na drodze wróci do normy.

engine kugaMoc plus oszczędność

Nowy Ford Kuga czerpie moc z nowego, 1,5-litrowego silnika benzynowego EcoBoost. EcoBoost jest mniejszy, silniejszy i bardziej oszczędny od poprzedniego modelu 1,6-litrowego. Możesz więc liczyć na niższe zużycie paliwa i obniżony poziom emisji. Innowacyjne technologie obejmują bezpośredni wtrysk paliwa, turbodoładowanie oraz układ Ti-VCT. W rezultacie silnik działa sprawniej i zwinniej, doskonale reagując na polecenia kierowcy.
Wszystko to niezwykle ułatwia prowadzenie.

Tylna klapa otwierana bez pomocy rąkklapa

Tylna klapa otwierana bez pomocy rąk niezmiennie sprawdza się w każdej sytuacji. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Jeśli masz zajęte obie ręce, ale masz przy sobie kluczyk elektroniczny KeyFree, wystarczy wykonać ruch stopą pod tylnym zderzakiem, a klapa otworzy się automatycznie. Klapę można także obsługiwać za pomocą przycisków umieszczonych wewnątrz pojazdu, pozwalających w dowolnym momencie wstrzymać jej unoszenie.

hamulecHamulec postojowy uruchamiany za pomocą przycisku

Inteligentny, nowy elektroniczny hamulec postojowy odsyła tradycyjną dźwignię w otchłań zapomnienia. Przycisk na konsoli środkowej pozwala obecnie uruchomić hamulec jednym naciśnięciem. Zyskujesz tym samym więcej miejsca w kabinie. Co ważne, funkcja ta ułatwia życie oraz redukuje potrzebę regulacji hamulca podczas przeglądów technicznych.

Pomoc przy wyjeżdżaniu tyłemrear park

System ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z boku (Cross Traffic Alert) to najnowsza technologia, która umożliwia pewniejsze i bezpieczniejsze wyjeżdżanie tyłem z miejsca postojowego. W razie wykrycia zbliżającego się pojazdu system ostrzega sygnałem dźwiękowym oraz za pomocą lampki ostrzegawczej w lusterku po właściwej stronie pojazdu.

hakWsuwany hak holowniczy

W przeciwieństwie do haków holowniczych przymocowanych na stałe, elektryczny hak w nowym Fordzie Kuga wsuwa się za tylny zderzak, gdy nie jest w użyciu. Nie musisz więc martwić się o otarcia łydek podczas ładowania lub opróżniania bagażnika.


Światła główne, które doświetlają zakrętyswiatla

Zaawansowane reflektory biksenonowe obejmują funkcję oświetlenia adaptacyjnego z dynamicznym doświetlaniem zakrętów. Odchylają się od osi pionowej zgodnie z ruchem kół pojazdu, aby lepiej oświetlić drogę za zakrętem, a ponadto automatycznie dostosowują natężenie wiązki światła do warunków jazdy. System ten obejmuje osiem rodzajów wiązek światła, w tym oświetlenie przeznaczone do jazdy w terenie zabudowanym, na autostradzie, wiejskich drogach oraz w centrum miasta. Poniżej głównych reflektorów znajduje się podłużne światło LED do jazdy dziennej, zwiększające widoczność w ciągu dnia.

lopatkiCiesz się jazdą jak na torze wyścigowym

Ta inspirowana wyścigami samochodowymi technologia niesamowicie ułatwia i przyśpiesza zmianę biegów. System przekładni Paddle Shift jest dostępny z obiema automatycznymi skrzyniami biegów Forda Kuga, dlatego możesz zmieniać biegi ręcznie, aby bardziej zwiększyć doznania z jazdy. Przyciski umieszczone na kierownicy ułatwiają zmianę biegu na zakrętach.

Konfigurator

Konfigurator

Konfigurator

Slider