previous arrow
next arrow
Slider

Prowadzenie

Ford Puma wyposażony jest w szereg innowacyjnych technologii dbających o Twój komfort i bezpieczeństwo. Ford Co-Pilot360 obejmuje wiele współpracujących ze sobą systemów, dzięki którym możesz kontrolować przyspieszanie, hamowanie i kierowanie. Należą do nich Inteligentny tempomat, System zapobiegania kolizjom oraz System wspomagający omijanie przeszkód. Wszystkie z nich monitorują, co dzieje się wokół pojazdu i ostrzegą Cię w razie potencjalnych zagrożeń. Funkcja wyboru trybu jazdy umożliwia wybranie jednego z pięciu dostępnych trybów, w zależności od preferencji kierowcy i warunków panujących na drodze.

Osobisty asystent kierowcy01
01

Ford Co-Pilot360 obejmuje szereg technologii zwiększających komfort i radość z jazdy. Dla przykładu, Inteligentny tempomat automatycznie dostosowuje szybkość jazdy w zależności od odległości do pojazdu jadącego przed Tobą. System ten potrafi nawet rozpoznawać znaki drogowe i odpowiednio dostosowywać szybkość.

02
02
Zaawansowany tempomat

Inteligentny tempomat dostosowuje prędkość jazdy w zależności od odległości do pojazdu jadącego przed Tobą. Wystarczy ustawić pożądaną prędkość i odległość od pojazdu poprzedzającego, aby Inteligentny tempomat automatycznie zachował wskazany dystans, gdy warunki na drodze nie pozwalają na jazdę o określonej prędkości.

System wspomagający manewr omijania przeszkody03
03

System wspomagający omijanie przeszkód (Evasive Steering Assist) wykrywa pojazdy, pieszych oraz inne obiekty na drodze. W przypadku ryzyka kolizji poprawi manewrowość auta, pomagając uniknąć zderzenia.

04
04


Funkcja wyboru trybu jazdy

Różne tryby jazdy pozwolą Ci dostosować samochód do swoich preferencji poprzez regulowanie reakcji przepustnicy, układu kierowania, a nawet zachowania skrzyni biegów. Dostępnych jest pięć różnych trybów, w tym Normalny, ECO, Sportowy, Śliska nawierzchnia oraz Droga nieutwardzona. Każdy z nich komunikowany jest odrębną ikonką wyświetlaną na cyfrowej desce rozdzielczej.

Parkowanie jest proste…05
05

Słupki, rowery oraz niskie murki dostrzeżesz na ekranie kamery cofania umieszczonym na centralnej konsoli. System nie tylko pokazuje przedmioty, które mógłbyś przeoczyć, lecz wyświetla wirtualne linie wspomagające parkowanie nawet w ciasnych przestrzeniach. Kamera włącza się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego.

06
06

…lub pozwól, by Puma się tym zajęła

Parkowanie na ruchliwej ulicy lub w ciasnym miejscu może być uciążliwe. Niemniej jednak dzięki systemowi parkowania jest to prostsze, niż przypuszczasz. Po aktywacji system identyfikuje odpowiednie miejsce parkingowe, a następnie automatycznie naprowadza na nie pojazd. System ten pomoże Ci również wyjechać z miejsca parkingowego. Wystarczy, że będziesz obsługiwać pedał gazu, hamulec i skrzynię biegów.

System weryfikujący prawidłowy kierunek jazdy07
07

Funkcja ostrzegania przed jazdą pod prąd (Wrong Way Alert) wykorzystuje przednią kamerę oraz informacje z systemu nawigacji w celu weryfikacji prawidłowego kierunku jazdy. System emituje wizualne i akustyczne ostrzeżenia, jeśli miniesz znak zakazu wjazdu.

08
08


Przednie światła doświetlające zakręty

Reflektory LED dają bardzo wyraźną i intensywną wiązkę światła. Ich elementem są również unikalne, charakterystyczne światła LED do jazdy dziennej oraz statyczne światła doświetlające zakręty, gdy wykonasz skręt o ponad 30 stopni.

Koniec z problemem martwego pola09
09

System monitorowania martwego pola w lusterku (Blind Spot Information System) ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie.

10
10


Wykrywa inne pojazdy podczas cofania

System Cross Traffic Alert ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego. Po wykryciu nadjeżdżającego pojazdu lub innej przeszkody układ emituje wizualne i akustyczne ostrzeżenia. Technologia ta wchodzi w skład systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS).

System rozpoznawania znaków drogowych11
11

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest w zestawie wskaźników, zmieniając go za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

Zdjęcia i informacje wyświetlane w tej witrynie internetowej mogą nie odzwierciedlać najnowszych specyfikacji technicznych, kolory mogą się różnić, opcje i / lub akcesoria mogą być prezentowane za dodatkową opłatą, a lokalizacje i używane pojazdy mogą być poza granicami Polski.

[*] Przedstawione ceny są rekomendowanymi cenami brutto (z VAT). Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
[1] Przedstawione ceny są rekomendowanymi, promocyjnymi cenami brutto (z VAT) i zawierają rabat Ford Polska i/lub rabat Autoryzowanego Dealera Forda.
Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
[**] Przedstawione ceny są rekomendowanymi cenami netto (bez VAT). Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Konfigurator

Konfigurator

Konfigurator

Slider