previous arrow
next arrow
Slider

Prowadzenie

Prowadzenie
Lekki i zwinny. Doskonale reagujący i bezpieczny. Ford KA+ znakomicie sprawdza się w każdych warunkach.
Dzięki licznym inteligentnym technologiom ten niewielki samochód oferuje
Ci równie dużo, co jego więksi konkurenci. Zastosowane rozwiązania są gwarancją płynnej i przyjemnej jazdy oraz maksymalnego bezpieczeństwa.
Ford KA+ to radość podróżowania – zarówno po mieście, jak i w trasie.

Łatwe parkowanie w ciasnych miejscach

parkowanie
parkowanie
Ford KA+ to kompaktowe i niezwykle zwrotne auto, które sprawia, że parkowanie w ciasnych miejscach jest dziecinnie proste. W bezstresowym manewrowaniu pomogą również tylne czujniki parkowania, które minimalizują ryzyko wgnieceń i zadrapań podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z miejsc parkingowych. Jeśli podczas cofania pojazdu czujniki wykryją przeszkodę, urządzenie emituje dźwiękowe sygnały ostrzegawcze. Częstotliwość sygnałów wzrasta wraz ze zbliżaniem się do przeszkody.

Tempomat - przyjemność podróżowania

tempomat
tempomat
Tempomat z ogranicznikiem prędkości umożliwia ustawienie preferowanej prędkości jazdy. Pomaga uniknąć przekraczania ograniczeń prędkości co doskonale sprawdza się w terenie zabudowanym i zwiększa komfort prowadzenia na dłuższych dystansach. W sytuacji gdy musisz nagle przyspieszyć wystarczy nacisnąć mocno pedał gazu, co anuluje wcześniej zaprogramowaną prędkość.

Łatwe ruszanie pod górę (system HSA)

hsa
hsa
Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega stoczeniu się pojazdu. System utrzymuje działanie układu hamulcowego przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia.
Przyczepność w każdych warunkach

przyczepność
przyczepność
Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.


Prowadź bez zbędnego wysiłku

EPAS
EPAS
System wspomagania kierownicy (EPAS) automatycznie dostosowuje się do prędkości z jaką się poruszasz. Podczas jazdy po mieście lub parkowania system ułatwia skręt kół i zapewnia większą siłę wspomagania. Przy większej prędkości (np. na autostradzie) system usztywnia kierownicę, dając prowadzącemu poczucie większej kontroli i pewności. Nowatorski system EPAS jest aktywny tylko wtedy kiedy to potrzebne, co zmniejsza zużycie energii, a zatem i paliwa.

Lepsza widoczność w dzień i w nocy

widoczność
widoczność
Nowy Ford KA+ jest wyposażony standardowo w przednie światła przeciwmgielne oraz światła do jazdy dziennej, które dzięki są dobrze widoczne na drodze – zarówno w dzień, w nocy, jak i we mgle. Dodatkowo światła do jazdy dziennej podkreślają stylową sylwetkę samochodu.

Konfigurator

Konfigurator

Konfigurator

Slider