Dane techniczne

nowy ranger katalogFord Ranger to najciężej pracujący pick-up na świecie. Teraz dostępny jest z jeszcze dłuższą listą praktycznych i inteligentnych rozwiązań.

Zaawansowany system obsługi głosowej

Ford SYNC 2 pozwala obsługiwać odtwarzacz muzyki, telefon, nawigację oraz klimatyzację za pomocą prostych poleceń głosowych lub za pośrednictwem 8” kolorowego ekranu dotykowego.
System może przedstawić listę pobliskich restauracji. Wystarczy, że kierowca powie komendę „I'm hungry” („Jestem głodny”) lub wejdzie w przewodnik Michelin, w którym znajdzie lokal i zarezerwuje stolik.

Funkcja Wzywania pomocy (Emergency Assistance) nawiązuje bezpośrednie połączenie ze służbami ratunkowymi, gdy dojdzie do wypadku.

Inteligentny tempomat

System utrzymuje prędkość ustawioną przez kierowcę. Gdy czujniki wykryją, że zbliżamy się do pojazdu poprzedzającego, samochód przyhamuje, aby zapewnić bezpieczną odległość. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

Funkcja wczesnego ostrzegania przed kolizją

System ostrzega kierowcę przed potencjalną kolizją z pojazdem znajdującym się z przodu i tym samym pomaga jej uniknąć*. Przednie czujniki wykrywają zagrożenie, a następnie za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz graficznych ostrzegają przed niebezpieczeństwem. W przypadku braku reakcji kierowcy nowy Ford Ranger zwiększy czułość układu hamulcowego tak, aby nawet delikatne naciśnięcie pedału hamulca pomogło w szybkim zatrzymaniu samochodu.

* System został zaprojektowany jako wsparcie dla kierowcy. Nie zastąpi on koncentracji kierowcy, jego oceny sytuacji ani konieczności użycia hamulców. Ten system NIE aktywuje hamulców samodzielnie. Brak reakcji w postaci naciśnięcia pedału hamulca może doprowadzić do kolizji.

Selektywny system 4x4

Wybierz 4x2 do jazdy w normalnych warunkach drogowych, 4x4 High (wysokie przełożenie) do jazdy na drogach o gorszej nawierzchni i terenowych oraz 4x4 Low (niskie przełożenie) do jazdy w najbardziej wymagających warunkach terenowych.
Przy użyciu elektronicznego systemu Shift-On-The-Fly możesz także w czasie jazdy przechodzić z trybu 4x2 na 4x4 High.

System wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu - Lane Keeping System

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy i wyświetlenie kontrolki na desce rozdzielczej. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób.
System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można go również wyłączyć ręcznie.

System rozpoznawania znaków drogowych

Dostałeś mandat, bo nie zauważyłeś zakazu wyprzedzania lub ograniczenia prędkości? Teraz możesz tego uniknąć. Ford Ranger wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych automatycznie odczytuje standardowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości i zakazem wyprzedzania, a następnie wyświetla odpowiednią ikonę na ekranie deski rozdzielczej.
System rozpoznawania znaków drogowych dostępny jest z systemem Lane Keeping System.

nteligentny układ oświetlenia - Auto High Beam

Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu system automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, aby nikogo nie oślepić. Następnie, gdy droga znów jest pusta, system powraca do świateł drogowych, zapewniając maksymalną widoczność.
Auto High Beam dostępny jest z systemem Lane Keeping System.

System monitorowania koncentracji kierowcy

System monitorowania koncentracji kierowcy stale analizuje jego zachowanie podczas jazdy i wyszukuje wszelkich zmian, których przyczyną może być zmęczenie. Po wykryciu spadku czujności kierowcy system wyświetla ikonkę ostrzegawczą, sugerując zrobienie przerwy.

Konfigurator

Konfigurator

Konfigurator

Slider