Ochrona i zabezpieczenia

Ochrona i zabezpieczenia
Bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów jest dla nas najważniejsze. Dlatego Ford Tourneo Connect wyposażono w zaawansowane środki ochrony i zapobiegania wypadkom. Dwa z nich otrzymały nagrody Euro NCAP Advanced za innowacje w technologiach bezpieczeństwa. Zadbaliśmy również o ochronę Twojego samochodu i wyposażyliśmy go w pakiet zabezpieczeń.

Ford SYNC z funkcją „Wzywanie pomocy*"
Wzywanie Pomocy to kluczowy element systemu Ford SYNC. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Ford SYNC może połączyć się ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) nawet, gdy straciłeś przytomność lub umożliwić rozmowę z kierowcą. Połączenie można w każdej chwili anulować*.

Dodatkowa pomoc podczas ruszania pod górę
Układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HLA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Utrzymuje on ciśnienie w układzie hamulcowym przez dodatkowe 2,5 sekundy, aby dać czas na przeniesienie stopy z pedału hamulca na pedał gazu.

Wysoki poziom bezpieczeństwa
Do imponującego zestawu środków zabezpieczających samochód należą:

  • bierny system ochrony przed kradzieżą (PATS), który unieruchamia silnik w momencie wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki i pozwala na jego uruchomienie dopiero wtedy, gdy rozpozna specjalnie zakodowany klucz,
  • system zdalnego blokowania o zasięgu 30 m, z dwukanałowym nadajnikiem, co praktycznie uniemożliwia potencjalnemu złodziejowi zeskanowanie sygnału,
  • zamki w drzwiach z osłonami w celu utrudnienia zniszczenia ich przy użyciu wiertła lub dłuta,
  • automatyczna ponowna blokada zamków — po ich zdalnym odblokowaniu wszystkie drzwi zostaną ponownie zablokowane, jeżeli nie zostaną otwarte przez 45 sekund,
  • opcja alarmu obwodowego, który uruchomi się w momencie nieupoważnionego otwarcia drzwi lub maski,
  • system alarmowy kategorii 1 Thatcham z niezależnym zasilaniem, monitorujący drzwi i maskę, posiadający również czujnik ruchu wewnątrz pojazdu,
  • umieszczony w widocznym miejscu numer identyfikacyjny pojazdu (VIN).

Poduszki i kurtyny powietrzne dla maksymalnego bezpieczeństwa
W Fordzie Tourneo Connect znajduje się do 10 różnych przednich i bocznych poduszek oraz kurtyn powietrznych, które zapewniają bezpieczeństwo każdemu, kto znajduje się wewnątrz.

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy
Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, zawierający system ABS, wyczuwa najmniejsze odchylenia od wybranego toru jazdy i automatycznie koryguje pozycję Forda Tourneo Connect na drodze, pomagając Ci zachować pełną kontrolę.

Dodatkowo wspomaganie hamowania awaryjnego (EBA) maksymalnie zwiększa skuteczność hamulców, skracając drogę hamowania.

*Funkcja „Wzywanie Pomocy" dostępna jest w ponad 30 europejskich krajach. Jeśli połączono ją z kompatybilnym telefonem komórkowym, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej (z wyjątkiem poduszki na kolana) lub odcięcia pompy paliwa. Funkcja Wzywanie Pomocy nie jest obsługiwana we wszystkich europejskich językach.

Konfigurator

Konfigurator

Konfigurator

Slider