Osiągi i wydajność

Osiągi i wydajność
Pod maską Forda Tourneo Connect znajdą się zaawansowane i niezwykle oszczędne silniki benzynowe lub wysokoprężne. Połączenie ich z ekonomicznymi innowacjami, takimi jak technologie ECOnetic, Auto-Start-Stop czy ECOmode, sprawia, że samochód ten w pełni wykorzysta każdą kroplę paliwa.

Maksymalne osiągi silnika
Rewolucyjny, nowy 1,0-litrowy i 3-cylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia moc konwencjonalnej jednostki o pojemności 1,6-litra (100 KM), ale charakteryzuje się mniejszym zużyciem paliwa (na poziomie 6 l/100 km) i niższym poziomem emisji CO2 (zaledwie 143 g/km). A jeżeli wolisz jeździć samochodem z automatyczną skrzynią biegów, masz do wyboru opcję z silnikiem o pojemności 1,6 litra i 150 KM, jednak nie jest ona wyposażona w funkcję Auto-Start-Stop.

Technologia diesla o dużej wydajności
Zaawansowany silnik wysokoprężny Duratorq o pojemności 1,6 litra dostępny jest w czterech wersjach, od 75 do 115 KM, zarówno z pięcio- jak i sześciostopniową skrzynią biegów. Oczekiwane zużycie paliwa na poziomie 4,4 l/100 km i emisja CO2 — jedynie 116 g/km.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki Auto Start Stop
W gronie technologii ECOnetic, które zwiększają oszczędność paliwa, znajdziesz Auto-Start-Stop – zaawansowany system automatycznie wyłączający silnik, gdy samochód stoi na czerwonym świetle czy w korku. Mimo że silnik nie zużywa ani jednej kropli paliwa, energia elektryczna jest dostarczana do najważniejszych funkcji samochodu – klimatyzacja, elektryczne szyby czy radio. Wystarczy nacisnąć sprzęgło i wybrać pierwszy bieg, a silnik uruchomi się ponownie. Auto-Start-Stop może ograniczyć zużycie paliwa do 10% (w cyklu miejskim).

Pomysłowy system informacyjny - lepsza efektywność jazdy
Nowatorski system Ford EcoMode bezustannie ocenia wpływ sposobu prowadzenia na zużycie paliwa. Analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie, wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie oprogramowanie udziela rad, jak obniżyć zużycie paliwa.

Konfigurator

Konfigurator

Konfigurator

Slider