Wrażenia z jazdy

Wrażenia z jazdy
Ford Tourneo Connect został zaprojektowany z myślą o pracy w najróżniejszych warunkach. Dlatego każdy element wyposażenia i wszystkie technologie znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennej eksploatacji, gwarantując bezpieczeństwo, komfort i pewność siebie.

Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziesz m.in.:
  • Ford SYNC* – system umożliwiający nawiązywanie i odbieranie połączeń telefonicznych oraz sterowanie systemem audio za pomocą prostych poleceń głosowych
  • Czujniki parkowania – łatwe i bezpieczne parkowanie nawet w najmniejszych przestrzeniach,
  • Automatyczne wycieraczki i reflektory – uruchamiają się samoczynnie zwiększając bezpieczeństwo.

Ford SYNC – zaawansowany system sterownia głosem
Ford SYNC umożliwia obsługę odtwarzacza audio oraz odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą prostych poleceń głosowych. Na przykład, jeśli jednym z Twoich kontaktów zapisanych w telefonie komórkowym jest „Home" (dom), wystarczy powiedzieć: „Call home" (zadzwoń do domu), a system automatycznie wybierze numer (System nie obsługuje języka polskiego). Za pomocą poleceń głosowych można także sterować odtwarzaniem muzyki z urządzenia podłączonego przez port USB, odtwarzacza MP3 czy iPoda® czy telefonu komórkowego (strumieniowe przesyłanie dźwięku dzięki funkcji Bluetooth®).

Ford Tourneo Connect sam zahamuje
Active City Stop to zaawansowana technologia, która pomaga uniknąć wypadków lub ograniczyć ich skutki podczas jazdy z prędkością poniżej 30 km/h. System wykrywa nagłe zatrzymanie pojazdu znajdującego się z przodu i automatycznie hamuje. Dowodem na innowacyjność tej technologii jest wyróżnienie jej nagrodą Euro NCAP Advanced w dziedzinie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Kamera cofania – komfort i bezpieczeństwo
Słupki, rowery, niskie murki już nie stanowią zagrożenia. Teraz wszystko co kryje się za samochodem, zobaczysz na ekranie umieszczonym w środkowej części deski rozdzielczej lub w lusterku wstecznym. System nie tylko pokazuje to, co mógłbyś przeoczyć, ale dodatkowo wyświetla wirtualne linie, ułatwiające parkowanie nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. Kamera cofania włącza się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego.

Doskonałość dźwięku
Głośniki w Fordzie Tourneo Connect zostały tak rozmieszczone, aby jakość dźwięku była jak najwyższa. Decydując się na rozwiązanie wyższej klasy, odtwarzacz CD i supernowoczesne radio/CD Sony DAB, możesz korzystać z systemu wyświetlającego informacje o odtwarzanym utworze i nagłówki wiadomości — zależnie od wybranej opcji. System audio może łączyć się z technologią Ford SYNC*.

*Telefony komórkowe obsługiwane przez system Ford SYNC

Konfigurator

Konfigurator

Konfigurator

Slider