Res Motors sponsorem 45. Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Maria Włoszczowska Maria Włoszczowska
Wspaniały barokowy Zamek otoczony rozległym parkiem, w nim pięknie położona Szkoła Muzyczna stanowią niezwykłe miejsce, w którym co roku w lipcu odbywają się Międzynarodowe Kursy Muzyczne dla adeptów gry na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, harfie oraz dla zespołów kameralnych.

Uczestnicy Kursów, licznie przybywający do Łańcuta, to absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych, utalentowani uczniowie średnich i podstawowych szkół muzycznych oraz ich nauczyciele. Podczas Kursów korzystają oni z lekcji indywidualnych i zbiorowych, wykładów i koncertów oraz zajęć kształcenia słuchu, a także grają w zespołach kameralnych i orkiestrach.
Wykładowcami Kursów są mistrzowie – wybitni muzycy i pedagodzy polscy i zagraniczni. Zajęcia i koncerty odbywają się w pięknych obiektach Muzeum-Zamku w Łańcucie. Na Kursach panuje niezwykle przyjazna atmosfera pracy artystycznej, profesorowie i uczniowie stanowią jedną rodzinę muzyczną.

Na zdjęciach Maria Włoszczowska – polska skrzypaczka, laureatka wielu prestiżowych konkursów.
Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina. W 2009 r. zdobyła I miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Z. Jahnkego w Poznaniu oraz nagrodę specjalną w XI Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lublinie.
W 2011 r. na XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego została uhonorowana Nagrodą specjalną Maxima Vengerova – 12 indywidualnymi lekcjami, jak również kilkoma innymi nagrodami: Nagrodą Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu za najlepsze wykonanie kompozycji J.S. Bacha w wysokości 1000 Euro; Nagrodą Festiwalu „Polskie Camino de Santiago” dla najlepszego Polaka, który nie wszedł do finału Konkursu - występem na festiwalu w sezonie 2012/13; Nagrodą Gubernatora Dystryktu Klubów „Rotary” International w wysokości 1000 euro dla najlepszego Polaka w Konkursie; jak również Nagrodą dr. Michała Piechowiaka z Oldenburga w wysokości 1000 euro dla uczestnika, który uzyskał najwyższą punktację poza finalistami. W 2018 zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Bachowskim w Lipsku. (Wikipedia)
Czytany 335 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.