Dane techniczne

Dane techniczne
fiesta katalogDzięki wiodącemu w klasie wydajnemu 3-cylindrowemu silnikowi benzynowemu o pojemności 1,0 litra Ford Fiesta charakteryzuje się niezwykle niskim zużyciem paliwa, zachowując przy tym moc i osiągi porównywalne z większymi jednostkami.
Nowy, rewolucyjny 1-litrowy i 3-cylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia tyle mocy, ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6 litra. Zużycie paliwa obniżono do 24%, a emisję CO2 zredukowano o 25% – wynosi zaledwie 99 g/km.
Silnik 1,6 litra TDCi o mocy 95 KM cechuje się wiodącym w klasie zużyciem paliwa na poziomie 3,3 l/100 km przy emisji CO2 zaledwie na poziomie 87 g/km. Dostępna jest również ekonomiczna jednostka TDCi 1,5 l o mocy 75 KM, zużyciu paliwa na poziomie 3,7 l/100 km i emisji CO2 wynoszącej 98 g/km.
Sześciobiegowa, dwusprzęgłowa i automatyczna skrzynia biegów Powershift, łączący w sobie wygodę mechanizmu automatycznego z kontrolą przekładni manualnej. Sama wybiera następny właściwy bieg w optymalnym momencie, dzięki czemu nie dochodzi do utraty mocy podczas jego zmiany. Szybkie i płynne działanie nie tylko usprawnia i uprzyjemnia jazdę, ale także pomaga zaoszczędzić paliwo i obniżyć emisję CO2. Powershift dostępny jest z silnikiem benzynowym 1,6 l.
1,4-litrowy silnik benzynowy Duratec i 1,0-litrowy silnik EcoBoost są dostępne z płynnie pracującą, pięciostopniową ręczną skrzynią biegów, którą precyzyjnie dostrojono do każdego z nich.